Sziasztok!

Két új, igen impozáns analóg szintetizátor koncepció látott napvilágot a KORG jóvoltából. A klasszikus analóg hangképzés jegyében a monotron két újabb változata került bemutatásra. Lássuk hát, mivel kedveskedik a KORG az analóg hangzások szerelmeseinek:

monotron DUO

Analóg Ribbon szintetizátor

 

A képre klikkelve elérhető a nagy felbontású változat

 

Hordozható analóg játékélmény

Két új taggal bővült a KORG hordozható analóg szintetizátor családja. A két oszcillátorral rendelkező monotron DUO X-MOD funkciója révén még extrémebb hangzások kikeverésére is alkalmassá vált. A monotron-ból és a monotribe-ból ismert Ribbon Controller billentyűzet segítségével történik az eszközön való játék. A monotron DUO 5 potméterrel és egy kapcsolóval történő könnyű kezelhetősége révén élvezetes és kreatív használatot kínál a felhasználóknak. Legyen szó zeneírásról vagy DJ-zésről, a monotron DUO sokféle alkalmazásban használható remek segédeszközként effektusok létrehozására, dalaink analóg hangzásokkal való kiegészítésére.

Kettős oszcillátor / X-MOD kialakítás

Két oszcillátora révén a monotron DUO kimagaslóan sok lehetőséget kínál extrémebb hangzások létrehozására. Hangolja azonos hangmagasságra a két oszcillátort vastag analóg hangzás elérésére, vagy játsszon az eltérő hangolási lehetőségekkel klasszikus szóló hangszínek kikeverésére, új effektusok létrehozására. Az X-MOD (keresztmoduláció) áramkör, mely a KORG klasszikus Mono/Poly modelljéből származik, az egészen kifinomult hangzásoktól a legfémesebb, extrém hangszínekig számtalan típusú hang kikeverésére alkalmassá teszi a DUO-t.

Továbbfejlesztett Ribbon billentyűzet

A monotron DUO ribbon billentyűzete új funkciókkal egészült ki, melyek a KAOSSILATOR-ról már ismerősek lehetnek. A Scale funkcióval Chromatic, Major, Minor vagy Off lehetőségek közül választhatunk. A kromatikus skála (Chromatic) használatával precíz hangmagasságú leütéseket végezhetünk; a Major és Minor skálákkal pedig zeneileg koherens frázisokat játszhatunk ujjunk Ribbon felületen való mozgatásával.

Klasszikus KORG filter

A VCF filter sajátos hangzása drámaian képes módosítani egy hang karakterét, illetve kiválóan dúsítja annak megszólalását. A KORG klasszikus MS-10 és MS-20 modelljeiből átörökített filter a monotron DUO-ban is helyet kapott. A VCF Cutoff potméter a filter vágási frekvenciáját állítja, míg a VCF Peak-kel tovább módosíthatjuk a filterezés karakterét. A hatékony filter minden analóg szintetizátor alapvető részét képezi, drámai hangzásbéli szabadságot kölcsönöz az eszköznek, mely bármely élő fellépés hatékony eszköze.

A monotron DUO AUX bemenete lehetővé teszi külső audiójel bekötését a DUO analóg VCF filterébe. Ez remek lehetőség például egy KAOSSILATOR, gitár vagy tetszőleges digitális lejátszóeszköz bekötésére - ily módon kihasználhatók a DUO analóg filtere által nyújtott lehetőségek.

 

monotron DELAY

Analóg Ribbon szintetizátor

 

A képre klikkelve elérhető a nagy felbontású változat

 

 

Klasszikus analóg szintetizátor - Space Delay kombináció

A jól használható Delay funkció a klasszikus analóg szintetizátorok hangzásának alapvető eleme volt. Kezdetben az esetek többségében szalagos visszhang eszközöket alkalmaztak, egészen a megfizethetőbb digitális delay processzorok megjelenéséig. A monotron DELAY egy analóg szintetizátor, mely hangeffektek létrehozására lett optimalizálva. Analóg oszcillátora, filtere és LFO-ja mellett Space Delay-t is tartalmaz, mely kimagaslóan alkalmas űrbéli hangzások kikeverésére. A monotron DELAY egy szalag visszhanghoz hasonlóan reprodukálja a késleltetési idő változtatásakor fellépő hangmagasság ingadozást. Ez a vastag és meleg hangzású delay eszköz autentikus megszólalást biztosít.

Kettős hullámformájú LFO

A mélyfrekvenciás oszcillátor (LFO), mely a hangmagasságot modulálja, új hullámformákkal egészült ki: négyszögjel és hagyományos háromszögjel is alkalmazható a monotron DELAY-ben. A Rate (sebesség) és az Intensity (mélység) paraméterek is függetlenül állíthatók. Ezen felül a hátsó panelen található trim potméter segítségével folyamatosan állíthatjuk a háromszögjel alakját és irányát, illetve a négyszögjel pulzusszélességét. A delay-el együtt használva az LFO kimagasló effektusok létrehozására alkalmas.

Széles tartományú Ribbon billentyűzet

A monotron DELAY ribbon billentyűzete széles, négy oktávnyi tartományban használható. A kialakítás révén a hangmagasság még dinamikusabban kezelhető; ily módon a DJ-k számára kiemelkedően haszos eszköz lehet a monotron DELAY energetikus effektek élő alkalmazására. Az inverz színezésű Ribbon billentyűzet és az elülső panel festése igen látványos vizuális megjelenést biztosít az eszköz számára.

Klasszikus KORG filter

A VCF filter sajátos hangzása drámaian képes módosítani egy hang karakterét, illetve kiválóan dúsítja annak megszólalását. A KORG klasszikus MS-10 és MS-20 modelljeiből átörökített filter a monotron DELAY-ben is helyet kapott. A VCF Cutoff potméter a filter vágási frekvenciáját állítja, míg a VCF Peak-kel tovább módosíthatjuk a filterezés karakterét. A hatékony filter minden analóg szintetizátor alapvető részét képezi, drámai hangzásbéli szabadságot kölcsönöz az eszköznek, mely bármely élő fellépés hatékony eszköze.

A monotron DELAY AUX bemenete lehetővé teszi külső audiójel bekötését a DELAY analóg VCF filterébe. Ez remek lehetőség például egy KAOSSILATOR, gitár vagy tetszőleges digitális lejátszóeszköz bekötésére - ily módon maximálisan kihasználhatók a monotron DELAY analóg filtere által nyújtott lehetőségek.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://korg.blog.hu/api/trackback/id/tr253350958

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

psymon 2011.11.06. 19:37:07

Wow! Újabb izgi kis kütyük! :) Már alig várom, hogy kipróbálhassam őket!

Ha jól értem a Delay verzióban egy digitális delay egység van a jelútba kötve a szűrő után, ugye? Ezek szerint a külső jelre is használható a delay effekt?

Amúgy mikortól lesznek elérhetőek?

STBlog 2011.11.07. 13:54:16

@psymon: Szia, igen, pontosan, egy digitális delay-ről van szó, mely alkalmazható az AUX jelre is. Sajnos, ahogyan azt az újonnan debütáló termékeknél megszokhattuk, a két új monotron-ra még egy darabig várnunk kell. Pontos információkkal még nem tudunk ezzel kapcsolatban szolgálni, de amint konkrétumok birtokába jutunk, megosztjuk azokat blogjaink és weboldalunk hasábjain. Üdvözlettel, KORG ZóNA

psymon 2011.11.09. 14:32:57

@STBlog: Köszi az infót!
Várom a megjelenést! :)
Árban gondolom hasonlóra kell számítani, mint az eredeti Monotronnál.

psymon 2012.01.12. 10:48:28

Van már hír az új MONO-król? :) Mikor lesznek elérhetőek itthon?

STBlog 2012.01.16. 15:28:46

@psymon: Szia, sajnos még változatlanul nem tudunk semmilyen érdemleges információval szolgálni az új monotron-okkal kapcsolatosan. Sokan érdeklődtek már a DUO és DELAY iránt, a tapasztalatok szerint mindkét modell lázba tartja az érdeklődőket, így amint értesülünk valami konkrétumról, értesítünk Titeket! Üdvözlettel, KORG ZóNA
süti beállítások módosítása